Τετάρτη, 22 Φεβρουαρίου 2012

Γυναίκες: Aoelliniko.gr: "Στο ρελαντί"

Νέα νίκη της Γυναικείας μας ομάδας, επί του Σπόρτιγκ, με 67-48
20/02/2012 22:27

Με τις μηχανές στο ρελαντί, σχεδόν σε όλο το διάστημα του αγώνα, εξασφάλισε μια εύκολη νίκη, που τη διατηρεί στη 2η θέση της βαθμολογίας.

"Ανεβάζοντας στροφές" μόνο για 6-7 λεπτά στο δεύτερο δεκάλεπτο, όσο χρειάστηκε για να μετατρέψει το -6 (που είχε διαμορφώσει στο σημείο εκείνο το Σπόρτιγκ, εκμεταλλευόμενο τη χαλαρότητα των παικτριών μας) σε +15, και να αποκαταστήσει την τάξη στον αγώνα.

Η συνέχεια ήταν απλά διαδικαστική, για να διαμορφωθεί τελικά το +19 του τελικού σκορ.

Σημαντική η συμβολή της Ρούλας Πρασσά και σε αυτό τον αγώνα στην τελική διαμόρφωσή του.